Środa - 21 listopada 2018      > > 400-lecie Cudownego Obrazu < <

2013-04-02 8 rocznica smierci Jana Pawła II

Gdy 2 kwietnia 2005 r. o 21:37 abp. Sandrii powiedział: „Drodzy Bracia i Siostry. O godzinie 21:37, nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Módlmy się za Niego”, ku zdziwieniu wielu na Placu Świętego Piotra rozległy się krótkie ale bardzo mocne brawa. Jak to brawa, przecież śmierć, więc powinien być smutek, łzy i jęk bólu, a tutaj brawa ? Wierni poprzez brawa w chwili, gdy Jan Paweł II odchodził do domu Ojca podziękowali mu, za jego wspaniałe życie, wielkie czyny i posługę.

Dzisiaj mija 8 lat od śmierci Jana Pawła II, mimo że po beatyfikacji oficjalnie kościół już tej rocznicy nie obchodzi, to jednak w wielu miejscach odbywają się uroczystości. Wieczorne czuwania, spektakle i modlitwa przypominają o 8. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. W Lublinie wystawiono sztukę "Przed sklepem jubilera", w Warszawie przygotowano pokaz filmów, z kolei w Białymstoku zaplanowano marsz modlitewny. My również nie zapominamy o tym wydarzeniu. Według tradycji, która się wykształciła w naszej parafii, udajemy się na wieczorne czuwanie ze słowem bł. Jana Pawła II, Apelem Jasnogórskim oraz pieśniami religijnymi. Na zakończenie przy biciu dzwonów stajemy przed obrazem błogosławionego znajdującym się w ołtarzu polowym by tam zakończyć swoją modlitwę.

BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWŁE II

MÓDL SIĘ ZA NAMI