Piątek - 14 grudnia 2018      > > 400-lecie Cudownego Obrazu < <

2013-05-28 400-lecie cudownego obrazu Matki Bożej w Wielkich Oczach

Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach przeżywało uroczystość 400-lecia cudownego obrazu Matki Bożej. O godzinie 12.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika, Metropolity Przemyskiego. Na początku Eucharystii Ksiądz proboszcz Józef Florek skierował słowo powitania do Księdza Arcybiskupa, obecnych na uroczystości kapłanów, Sióstr Zakonnych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Wielkich Oczu i pielgrzymów przybyłych z różnych części Archidiecezji Przemyskiej oraz spoza jej granic. Przedstawił on w zarysie historię parafii i cudownego obrazu Matki Bożej i zaprosił wszystkich zebranych do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski, jakich pielgrzymi doznają na tym cudownym miejscu za pośrednictwem Matki Bożej.

W homilii, Ksiądz Arcybiskup podjął refleksję nad tajemnicą Trójcy Przenajświętszej, która powinna mieć wpływ na życie każdego chrześcijanina. Zachęcił wszystkich, szczególnie ludzi młodych, którzy otrzymali dziś sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, do częstego przywoływania pomocy Ducha Świętego i do naśladowania Najświętszej Dziewicy.

andrzej